Andrea Bocelli zaśpiewa  w pustej  gotyckiej katedrze Duomo w Mediolanie

 W Niedzielę Wielkanocną, 12 kwietnia o godz. 19 w pustej katedrze, bez udziału publiczności, rozpocznie się niezwykły koncert  tenora Andrea Bocelliego.  Artysta wystąpi pro bono.   Akompaniować mu będzie organista katedry Emmanuele Vianelli, na jednych z największych organów piszczałkowych na świecie. Bocelli specjalnie na ten wieczór przygotował program, nie zabraknie w nim „Ave Maria” Bacha/Gounoda i „Sancta Maria” Mascagniego.Wydarzenie zorganizowane jest przez Miasto Mediolan i Veneranda Fabbrica del Duomo.
 – Cieszę się, że Andrea przyjął nasze zaproszenie – powiedział burmistrz Mediolanu, Giuseppe Sala. – Tegoroczna Wielkanoc będzie dla nas wszystkich zupełnie inna. Radosny spokój, jaki zwykle towarzyszy temu dniu, został zaburzony przez pandemię, której doświadczamy. Jestem przekonany, że niezwykły głos Bocellego ukoi nas i rozgrzeje serce Mediolanu, Włoch i całego świata.
-„Nasze Alleluja” jest zaproszeniem, które złożyliśmy w arce czterdzieści dni temu, a ta powódź, która zalała nas wszystkich, sprawiła, że niemal zapomnieliśmy o radości dzielenia się nim w dniu Zmartwychwstania Pańskiego. Głos i słowo Andrei Bocellego przypomina nam, że przyczyna naszej nadziei nie pochodzi od nas, ale jest darem od Boga. W taki właśnie sposób: głosem Bocellego prosto z naszej katedry Duomo – domu mediolańczyków – głosimy przekonanie, że Duch Zmartwychwstałego Chrystusa pomoże nam przeżyć dni dane nam przez Jego Królestwo, które pragnie nowej ludzkości, zjednoczonej i braterskiej – powiedział Arcybiskup Gianantonio Borgonovo.
- Wierzę w siłę wspólnej modlitwy; wierzę w chrześcijańską Wielkanoc, uniwersalny symbol odrodzenia, którego każdy – bez względu na to, czy jest wierzący, czy nie – naprawdę teraz potrzebuje. Dzięki muzyce transmitowanej na żywo, która zgromadzi miliony splecionych rąk na całym świecie, obejmiemy pulsujące serce zranionej Ziemi. To wspaniałe międzynarodowe zjednoczenie będzie dla Włoch powodem do dumy. Hojny, odważny, proaktywny Mediolan i całe Włochy, staną się ponownie wzorcowym przykładem, motorem odrodzenia, na które wszyscy mamy nadzieję. Radością dla mnie będzie doświadczenie tego w Duomo, podczas obchodów Wielkiej Nocy, która przywołuje tajemnicę narodzin i odrodzenia – powiedział Andrea Bocelli.

YouTube https://www.youtube.com/watch?v=huTUOek4LgU

Krystyna Janda jako Danuta W.

W Poniedziałek Wielkanocny, 13 kwietnia, o godz. 18.  niezwykła okazja, by zobaczyć Krystynę Jandę w rewelacyjnym monodramie  „Danuta W.” w też. Janusza Zaorskiego.
Spektakl powstał na kanwie odważnej i przejmującej autobiografii Danuty Wałęsy  „Marzenia i tajemnice”. Autorka opowiada o sobie, swojej rodzinie, i burzliwej historii Polski ostatnich dekad. Wspomina wspaniałe chwile, ale nie stroni od refleksji o cenie, jaką przyszło jej za nie zapłacić. Danuta Wałęsa opowiada swoją wersję wydarzeń.
Krystyna Janda, której przyszło się zmierzyć z rola Danuty W. tak opowiada: „Ten spektakl i ta rola, legendarnym przywódcą Solidarności i Prezydentem Polski w tle, to jedno z największych moich wyzwań życiowych, nie tylko zawodowych, ale także ludzkich i obywatelskich. Każdego dnia wyznania pani Danuty Wałęsowej budzą mój podziw i wzruszenie. Prostota i szczerość tych wypowiedzi zdumiewa i wywołuje szacunek. Wszystko to budzi ochotę, aby w ogóle historię Polski opowiedzieć od strony kobiet”.
FaceBook Live na fanpage’u Teatru Polonia oraz na Vimeo, link aktywny do 13 kwietnia godz. 23.59

"Śpiąca królewna" – przepiękny balet Teatru Wielkiego w Warszawie

Klasyczna baśń Charlesa Perraulta przełożona na klasyczny taniec z cudowną, porywającą muzyką Piotra Czajkowskiego. Choreografię „Śpiącej Królewny” opracował Jurij Grigorowicz, wzorując się na petersburskiej wersji Mariusa Petipy. Scenografię zaprojektował Ezio Frigeria, a kostiumy – Franca Squarciapino. W tak przepięknej scenerii rozgrywa się opowieść o księżniczce Aurorze uśpionej zaklęciem złej wróżki Carabosse i przebudzonej po stu latach pocałunkiem księcia Desire. Dodatkową atrakcją są soliści – absolutni mistrzowie: partię Aurory tańczy Chinara Alizade, jako Książe Desire – Dawid Trzensimiech, wrózka Carabosse – Kristof Szabo, Wróżka Bzu – Palina Rusetskaya, Błekitny Ptak – Patryk Walczak, Księżniczka Florina – Yuka Ebihara, Catalabutte – Carlos Martin Perez, Kawalerowie – Maksim Woitiul, Vladimir Yaroshenko, Gregor Gilserbrecht, Marco Esposito, Królowa – Marta Fiedler i Król – Łukasz Tużnik. Obejrzyjcie ten balet koniecznie z dziećmi!

Poniedziałek Wielkanocny, 13 kwietnia, oraz w soboty 18 i 25 kwietnia o godz. 18 na vod.teatrwielki.pl