Wykonanie świec w domowym zaciszu jest bardzo proste i z łatwością zrobisz to w kilka chwil! Potrzeba Ci jedynie kilku produktów i wskazówek do wykonania, które znajdziesz poniżej :)

Przygotuj:

 • 1 kg wosku sojowego,
 • wybrany, ulubiony olejek zapachowy,
 • pojemniki na świeczki - szklanki z grubego szkła, słoiki, umyte szkła po wypalonych świeczkach, 
 • drewniane knoty,
 • podstawki do knotów.

Zobacz także:
Jak wybrać dezodorant z naturalnym składem? Przepis na skuteczny dezodorant z oleju kokosowego! ->>
Maseczka z aloesu: jak działa na skórę? Jak ją zrobić? ->>

Sposób wykonania:

 1. Przełóż suchy, nieprzetworzony wosk do garnka. Umieść go, na zasadzie kąpieli wodnej, w większym garnku z wodą. 
 2. Trzymaj garnek na źródle ciepła do momentu, aż wosk całkowicie się roztopi. Powinno się to dziać bardzo powoli, a wosk nie osiągać wysokich temperatur. 
 3. Do metalowych podstawek dołącz drewniane knoty. Dzięki nim, świeczki będą wyglądały o wiele szykowniej, niż z klasycznym sznurkiem. 
 4. Do każdego, uszykowanego słoika, wsadź gotowe knoty i wlej około 25 kropel olejku eterycznego. Jeśli drażnią Cię intensywne zapachy palonych świec, zmniejsz jego ilość. 
 5. Do tak przygotowanych pojemników zacznij wlewać płynny, półprzezroczysty wosk sojowy. Wlewaj powolnym, jednolitym strumieniem, aby uniknąć pęcherzyków powietrza w zastygniętym wosku. 
 6. Świece pozostaw do całkowitego wystygnięcia. Po stwardnieniu wosku przytnij knoty, najlepiej do długości 0,7 cm. Powinny zachowywać tę długość w trakcie palenia. 

Z kilograma wosku powinno udać się wykonać 4 świece o pojemności 200 mililitrów

Wykorzystanie świecy do masażu jest bardzo proste! Rozpal zrobioną przez siebie świeczkę, odczekaj około 15 minut. Gdy dostateczna ilość wosku roztopi się, zgaś ją i poczekaj chwilę, aż uznasz, że płyn nie jest w stanie Cię poparzyć. Przelej płynny wosk na dłoń i rozpocznij masaż!

Jeśli chcesz, by wosk był bardziej plastyczny i wolniej zastygał na ciele, możesz dodać podczas roztapiania wosku odrobinę (około 20 mililitrów) oleju, np. migdałowego, arganowego albo jojoba. 

Gwarantujemy relaks podczas masażu, a skórę idealnie natłuszczoną i zmiękczoną!