Regenerujące serum na noc

Nasza skóra najlepiej regeneruje się podczas snu. Warto ją dodatkowo „wesprzeć” w tym ważnym dla niej procesie, przygotowując silnie regenerujące serum na noc. Do zrobienia serum będziesz potrzebować 20 ml oleju arganowego, 15 ml oleju kokosowego, 15 ml oleju ze słodkich migdałów, naturalnych olejków eterycznych: grejpfrutowego i lawendowego. W kąpieli wodnej dokładnie wymieszaj wszystkie oleje. Gdy ostygną, dodaj po 3 krople olejków eterycznych: grejpfrutowego i lawendowego. Całość ponownie dokładnie wymieszaj i przelej do słoiczka o pojemności 50 ml. Serum nakładaj na twarz przed pójściem spać na oczyszczoną skórę twarzy.

naturalne-oleje
Naturalne oleje migdałowy i arganowy Optima PLUS
olejek-lawendowy
Naturalny olejek lawendowy Optima PLUS

Miodowo-pomarańczowy balsam do ust

Niezwykle odżywczy (i smaczny) balsam do ust z miodu, oleju ze słodkich migdałów i olejku pomarańczowego to idealny kosmetyk dla spierzchniętych ust. Ważne, aby miód miał skrystalizowaną formę. W kąpieli wodnej wymieszaj 7 ml miodu i 3 ml oleju ze słodkich migdałów. Po ostygnięciu dodaj 5 kropli pomarańczowego olejku eterycznego i ponownie wymieszaj. Całość przelej do słoiczka 10 ml. Smarując usta balsamem postaraj się powstrzymać od zlizywania tego smacznego kosmetyku, wtedy jego działanie będzie silniejsze.

olejek-pomarańczowy
Naturalny olejek eteryczny pomarańczowy Optima PLUS

Tonik normalizujący do skóry skłonnej do wyprysków

Do zrobienia toniku będziesz potrzebować zielonej herbaty (najlepiej sypanej) oraz naturalnych olejków eterycznych: z drzewa herbacianego, cytrynowego i bergamotowego. Zieloną herbatę zalej wodą o temperaturze ok. 70 stopni Celsjusza. Po wystygnięciu przelej ją do szklanej buteleczki o pojemności 30 ml, a następnie dodaj 5 kropli olejku z drzewa herbacianego i po 3 krople olejków cytrynowego i bergamotowego. Tak przygotowany tonik jest gotowy do użycia. Przechowuj go w lodówce, nie dłużej niż 5 dni i pamiętaj, aby przed każdym użyciem wstrząsnąć buteleczką. Nasącz bawełniany wacik i przecieraj twarz 2 razy dziennie, omijając okolice oczu. Tonik ma właściwości antybakteryjne, odkażające i odświeżające. Dzięki niemu pozbędziesz się wyprysków, a Twoja skóra będzie bardziej promienna.

olejek-bergamotowy
Olejek bergamotowy Optima PLUS

--

Przepisy na kosmetyki DIY przygotowała właścicielka marki naturalnych olejków eterycznych Optima PLUS – Małgorzata Wysokińska. Pozyskiwane w procesie destylacji składników roślinnych oleje w pełni zachowują swoje dobroczynne właściwości. Mogą być używane nie tylko w celach kosmetycznych i pielęgnacjnych, ale również leczniczych i podczas aromaterapii. Wszystkie olejki wymienione w przepisach można kupić w sklepie online Optima PLUS