Niewysoki jesienny bukiet o lekko wydłużonym kształcie doskonale sprawdzi się jako elegancka dekoracja stołu. Do stworzenia tej monochromatycznej kompozycji możesz wykorzystać kwiaty, które rosną w twoim ogrodzie.

Jesienny bukiet - co będzie ci potrzebne?

Do bukietu wybierz kwiaty w różnych odcieniach różu: hortensje ogrodowe, dalie, różę gałązkową, rozchodnik i chryzantemy. Dodatkowo do  przybrania potrzebny będzie perukowiec Rośliny nie muszą mieć długich łodyżek, bo kompozycja, do której będą wykorzystane jest niewysoka. Przygotuj też niską wazę o szerokiej średnicy, w której ułożysz kwiaty.

hortensje-i-róże
Miód Malina Studio

Jesienny bukiet - jak go wykonać krok po kroku?

Na początku przytnij gąbkę florystyczną tak, aby dopasować ją na płasko do wymiarów wazonu. Na wysokość powinna być minimalnie wyższa niż jego brzeg. Następnie namocz ją w wodzie (najlepiej wkładając do płaskiego naczynia z wodą, ale bez dociskania). Gdy nasiąknie, wypełnij nią wazę, a następnie wbij na środku dwie krótko przycięte hortensje – będą stanowić punkt centralny kompozycji.

bukiet-zrób-to-sama
Miód Malina Studio

Do boków gąbki z obydwu stron wbij poziomo po gałązce róży – w ten sposób wyznaczysz boczne granice bukietu. Pozostałe róże umieść tak, aby uzyskać owalną kompozycję - ich główki wyznaczą kształt bukietu. Boki kompozycji powinny być szersze, więc kwiaty z prawej i lewej strony wbijaj pod dużym kątem, a te przy samej krawędzi niemalże poziomo. Z przodu i z tyłu układaj je bardziej pionowo – im bliżej środka tym mniejszy kąt.

bukiet-jesienny
Miód Malina Studio

Wyznaczone przez róże i hortensje ramy wypełnij pozostałymi kwiatami: daliami, rozchodnikiem i chryzantemami. Na końcu zamaskuj wystającą część gąbki liśćmi perukowca.

Zobacz też: Bukiet w stylu retro - krok po kroku >>>

--

Kompozycję wykonał Mateusz Wasak - florysta i ogrodnik, który zajmuje się kwiatami od ponad 6 lat. W jego bukietach i kompozycjach oprócz kwiatów często pojawiają się nietypowe elementy - na przykład warzywa. Prowadzi także warsztaty florystyczne.

mateusz-wasak-florysta

W zorganizowaniu sesji zdjęciowej pomogła oraz użyczyła kwiatów i wazonów warszawska kwiaciarnia Camomille.