1. Wywietrz szafę z niepotrzebnych ubrań

Kupowanie nowych ubrań to słabość wielu z nas. Gdy tylko pojawia się nowa sukienka, ta z zeszłego sezonu nagle staje się zupełnie nieatrakcyjna. Innej osobie jednak mogłaby naprawdę wpaść w oko. Przy okazji wiosennych porządków w szafie, warto posegregować ubrania na te, które można by z powodzeniem sprzedać. W sieci znajdziemy dużo miejsc do prowadzenia swoich wyprzedaży. Jedną z platform, która da Ci taką możliwość jest LESS_. Jej zaletą jest także pochodzenie - to całkowicie polska firma, która wspiera bycie bardziej eko. Dzięki sprzedaży ubrań w Internecie możesz też zasilić swój portfel, a w szafie zrobić miejsce na kolejne łupy! 

2. Odwiedź wyprzedaże garażowe i sklepy vintage

Najlepsze perełki to te upolowane wśród setek przedmiotów. Takie zakupy zawsze smakują najlepiej. Meble i elementy wyposażenia wnętrz zdobyte na wyprzedażach i targach staroci zawsze dodają wnętrzu niepowtarzalności i oryginalności. Najczęściej są to też meble z przeszłością i historią, a co najważniejsze, w bardzo atrakcyjnych cenach! To najlepszy sposób na oszczędne zakupy i piękne urządzenie wnętrz. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez @modne_targi

3. Przerabiaj i ulepszaj swoje ubrania 

Customizacja w ostatnich latach jest szalenie popularna. O sposobach przerabiania rzeczy przeczytamy mnóstwo informacji w Internecie. Na rynku są nawet firmy, które wedle Twojego życzenia przerobią dla Ciebie ubranie. Jest to też tani i oryginalny sposób na samodzielne odświeżenie garderoby. Nie potrzebujesz do tego wielu rzeczy. Możesz spróbować zaszaleć z igłą i nitką wyszywając kupione w pasmanterii koraliki, czy perełki. Sposobem na świetną zabawę połączoną z przerabianiem ubrań jest samodzielne kolorowanie rzeczy. Zaopatrz się w pisaki oraz farby do ubrań i spróbuj ożywić swoje ciuchy! :) 

Zobacz także: 
Bądź EKO, czyli bądź dobry dla siebie i dla planety! ->>

4. Nie wyrzucaj - podaruj swoim rzeczom drugie życie 

Na pewno w trakcie wiosennego sprzątania swojej garderoby uznałaś, że z częścią rzeczy należy się pożegnać. Niekoniecznie ubrania te muszą od razu lądować na wysypisku śmieci. Na pewno w swoim mieście znajdziesz specjalne kontenery, do których możesz wrzucić niepotrzebne już ubrania. Pamiętaj, by korzystać z tych oznaczonych czerwonym krzyżykiem - wtedy masz gwarancję, że ubrania trafią do potrzebujących. W sieci znajdziesz też sporo organizacji, które zajmują się wspieraniem celów charytatywnych przy pomocy oddawanych im ubrań. 

5. Podziel się tym, czego masz za dużo

Dobrostan to nic złego. Czasami jednak, przy okazji świąt i uroczystości przesadzimy, choćby z gotowaniem. Na problem marnowania się jedzenia i głodu wśród uboższych zareagowało wiele organizacji, tworząc punkty, gdzie można oddać nadprogramowe dania. Zdarza się też, że spacerując spotkasz lodówki wystawione przed takimi punktami, gdzie możesz odłożyć posiłek. Te proste, dobre uczynki mogą zapewnić komuś racje żywności i zaspokoić podstawową potrzebę każdego człowieka! 

Życie w świecie konsumpcjonizmu i nadprodukcji nie musi być tym przepełnione. Bądźmy świadomymi kupującymi, szukajmy nowych rozwiązań - te małe kroki do bycia bardziej eko przynoszą jedynie korzyści!
 

 

Zobacz również: