Kwitnący bez zachwyca swoim pięknym, liliowym kwiatostanem i słodkim zapachem. Trudno wyobrazić sobie bez niego polską wiosnę. Oto 7 pomysłów na oryginalne bukiety i kwiatowe dekoracje z bzem w roli głównej.

1. Kwitnąca łubianka

Nie wyrzucaj starej łubianki po truskawkach! Zamiast tego, wykorzystaj ją jako osłonkę dla majowego bukietu w stylu rustykalnym. Lekko pociemniałe, wytarte drewno będzie pięknym tłem dla fioletowych kwiatów bzu – i nada całej kompozycji rasowy charakter. Zanim włożysz kwiaty umieść w środku podłużne naczynie z wodą – zwróć tylko uwagę na to, by jego rant był niższy niż boki łubianki.

bez-w-łubiance
Zdjęcie: Mak Media Agency

2. Ozdobna patera

Trzypoziomowa patera na owoce i słodkości sprawdzi się także jako podstawa oryginalnej kwiatowej kompozycji. Ten wyjątkowy bukiet z bzu będą piękną dekoracją stołu podczas specjalnych okazji. Aby kwiaty utrzymały się przez całą uroczystość, wybierz paterę z odrobinę wyższym rantem. Na każdy poziom wlej trochę wody i ułóż gałązki bzu.

kompozycja-z-bzu
Zdjęcie: Mak Media Agency

3. Stylowo związane

Fioletowe kwiaty bzu i soczysta zieleń to połączenie idealne! Do tej kompozycji będą potrzebne liście kosaćców lub liliowców. Owiń nimi pękaty słoik albo nieduży wazon i dodaj kolorowy akcent w postaci cienkiej fioletowej nici – w tak przygotowanym naczyniu umieść gałązki fioletowego bzu.

bukiet-z-bzu
Zdjęcie: Mak Media Agency

4. W dwóch rozmiarach

Dwa kosze, dwa bukiety - i dwa rozmiary. Najlepszym towarzystwem dla dużego bukietu będzie… jego miniaturka! To proste i bardzo stylowe rozwiązanie to propozycja przede wszystkim na stół, ale sprawdzi się również na komodzie lub parapecie. Ciemna wiklina będzie idealnym tłem dla fioletowych kwiatów bzu. Nie zapomnij tylko umieścić w koszach naczyń z wodą!

bukiety-w-koszach
Zdjęcie: Mak Media Agency

5. W towarzystwie róż

To prosty przepis na niewysoki bukiet, który idealnie sprawdzi się na przyjęciu w ogrodzie. Krótko przycięte gałązki fioletowego bzu ułóż w niewysokim naczyniu i poprzetykaj różami. Wazony możesz dodatkowo przewiązać tkaniną i cienką koronką.

bukiety-z-bzu-i-róż
Zdjęcie: Mak Media Agency

6. Kwiatowy wianek

Najłatwiej wykonać go na okrągłej podstawie – na przykład z wikliny. Krótko przycięte gałązki mocujemy do niej za pomocą wstążek lub nici. Wianek z bzu to dekoracja uniwersalna: możesz go położyć na płasko na białym obrusie, powiesić w oknie lub nad stołem.

wianek-z-bzu
Zdjęcie: Mak Media Agency

7. Pachnący świecznik

Prosta wariacja na temat kwiatowego wianka. Ta subtelna dekoracja sprawdzi się zwłaszcza podczas wieczornych spotkań w ogrodzie lub na tarasie. Ułóż wianek z bzu na płaskim talerzu, a do środka wstaw okrągłe szklane świeczniki w różnych rozmiarach. Możesz też wykorzystać do tego nieduże szklanki. Jeśli chcesz uzyskać bardziej dekoracyjny efekt, przewiąż świeczniki koronką lub wstążką.

kwiatowy-świecznik
Zdjęcie: Mak Media Agency