Lampiony ze słoików - co będzie Ci potrzebne?

  • nieduże, dżemowe słoiki o różnych kształtach
  • kawałek miękkiego drutu
  • nożyczki
  • szczypce
  • nożyce do drutu
  • gumki recepturki
  • klej w pistolecie
  • uniwersalny klej w tubce
  • ozdobne tasiemki
  • gałązki lawendy
zrób-to-sam
Mak Media Agency

Jak zrobić lampiony ze słoików?

Zaczynamy od przygotowania słoików. Odetnij kawałek drutu o długości ok. 40-50 cm. Zacznij nim owijać rant słoika, a w połowie podwiń drut do góry i zrób pętelkę, w razie potrzeby pomagając sobie szczypcami. Okręć ją kilka razy, a następnie owiń drugą część rantu. Na końcu ponownie zrób pętelkę. Odetnij niepotrzebny kawałek drutu i zakręć końcówkę, uprzednio dobrze dociskając powstałą konstrukcję, aby utrzymała słoik. Z mniejszego kawałka drutu wymodeluj półokrągłą rączkę. Przełóż jej końcówki przez przygotowane wcześniej pętelki i zawiń je kilka razy. Tak przygotowane słoiki będą doskonałą bazą do wykonania lampionów. Możecie je przygotować w przynajmniej trzech wariantach.

diy
Mak Media Agency

Wariant 1 - latarenka owinięta lawendą

To najłatwiejszy i jednocześnie najbardziej efektowny sposób na dekorację z wykorzystaniem lawendy. Nałóż na słoik gumkę recepturkę, a następnie powtykaj dość gęsto gałązki lawendy, tworząc wokół niego kwiatową koronę. Łodygi powinny być trochę dłuższe niż wysokość słoika.

latarenki-diy
Mak Media Agency

Na końcu przewiąż środek słoika wstążką (z lawendą najładniej komponują się drobne wzory w odcieniach fioletu i lila), włóż do środka podgrzewacz - i gotowe!

latarenki-diy
Mak Media Agency

Wariant 2 - lampion z mini bukiecikiem

W tym wydaniu najlepiej sprawdzi się nieduży słoiczek. Odetnij kawałek szerokiej tasiemki, owiń nią słoik i przyklej końcówki za pomocą kleju w pistolecie. 

latarenki ze słoików
Mak Media Agency

Uformuj z lawendy mały bukiecik, przewiąż go cienka tasiemką (najlepiej w tym samym kolorze co szeroka wstążka) i przyklej na środku lampionu.

lawendowe-latarenki
Mak Media Agency

Wariant 3 - lampion z lawendowym wiankiem

Do tej dekoracji potrzebny będzie słoik z szerokim rantem. Owiń go kawałkiem wstążki i przyklej końcówki klejem w pistolecie. Z lawendowych gałązek odetnij łodygi, zostawiając tylko podłużne kwiatostany. Zaczynając od miejsca klejenia, wtykamy kwiaty lawendy pomiędzy rant słoika i wstążkę, tworząc dookoła dekoracyjny wianuszek. 

lampiony-ze-słoików
Mak Media Agency

Zwróć uwagę na to, by wetknąć je możliwie gęsto. Na końcu przyklej kilka krótkich gałązek lawendy na środku słoika. Tak przygotowane lampiony ze słoików możesz ustawić na balkonie, parapecie - albo na stole. Będą piękną ozdobą sierpniowych i wrześniowych wieczorów, a jeśli chcesz cieszyć się nimi dłużej, użyj do dekoracji suszonych kwiatów. 

nastrojowe-latarenki
Mak Media Agency

Zobacz też: wszystko, co powinnaś wiedzieć o lampionach ze słoików >>>