1. Ekspres polarny
To historia 8-letniego chłopca, który powoli zaczyna tracić wiarę w istnienie Świętego Mikołaja.
W Wigilię Bożego Narodzenia zostaje zbudzony przez nadjeżdżający pociąg a pan Konduktor zaprasza chłopca w niezwykłą podróż na sam Biegun Północny. Podczas tej podróży poznaje on również trójkę przyjaciół, z którymi przeżyje przygody i odzyska wiarę w Mikołaja. Ekspres Polarny łączy w sobie klasyczną opowieść i zapierające dech w piersiach efekty specjalne. Uwielbiamy ten film, również za rolę Toma Hanksa jako konduktora. Do oglądania całą rodziną.

 

2. Ciekawski George: „Małpiszon i Gwiazdka”
To kolejna długometrażowa bajka z uroczą małpką George. Nadchodzi Boże Narodzenie. Małpka George i jej przyjaciel Pan w Żółtym Kapeluszu przygotowują się do Gwiazdki - dekorują choinkę, sporządzają świąteczne listy zakupów i odliczają dni do wigilijnego wieczoru. Każdy z nich stara się dowiedzieć, jakiego podarunku oczekuje ten drugi. Mądra i zabawna kreskówka, a do tego kilka piosenek, które wpadają w ucho i śpiewa je cała rodzina:)

 

3. Przyjaciel Świętego Mikołaja
Święty Mikołaj oraz jego nowy przyjaciel, Łapa, dowiadują się, że dzieci na całym świecie przestały czerpać radość ze Świąt Bożego Narodzenia. Wyruszają więc w podróż do Nowego Jorku, aby to zmienić. Podczas wyprawy Święty Mikołaj traci jednak pamięć! Łapa wraz z sierotką o imieniu Quinn, jej nowym przyjacielem Willem oraz wspaniałą grupą gadających psiaków będą musieli sami uratować święta!

 

4. Kubuś Puchatek – Puchatkowego Nowego Roku
Podczas noworocznego odliczania Królik oznajmia, iż opuszcza Stumilowy Las, gdyż irytują go zachowania znajomych. Pragnąc zatrzymać przyjaciela, Kubuś i reszta obiecują, że się zmienią.

 

5. Rudolf czerwononosy Renifer
Bożonarodzeniowa kreskówka dla całej rodziny. Historia Renifera Rudolfa, który przychodzi na świat z intensywnie błyszczącym, czerwonym nosem. Jego odmienność wzbudza zdziwienie rodziców i niechęć kolegów ze szkoły. Drwiny rówieśników oraz niemożność dostania się, wzorem ojca, do zaprzęgu Świętego Mikołaja, sprawiają, że postanawia uciec z domu. Wyrusza w świat, spotykając po drodze oddanych przyjaciół, z którymi przeżywa mnóstwo niezwykłych przygód. Kiedy jednak dowiaduje się, że jego serdecznej przyjaciółce, łani o imieniu Fiołek, grozi niebezpieczeństwo, decyduje się na powrót. Ratuje ją z opresji i zyskuje sympatię oraz zaufanie Świętego Mikołaja, który prosi go, by zechciał poprowadzić zaprzęg, oświetlając swoim nosem drogę w czasie burzy śnieżnej. Wszystko to przywraca Rudolfowi pewność siebie, sprawiając, że ta pouczająca baśń staje się opowieścią o potrzebie tolerancji i akceptacji, wbrew wszelkim odmiennościom.

 

6. Barbie w Wigilijnej Opowieści
Barbie w Wigilijnej Opowieści to ciepła adaptacja klasycznego dzieła Karola Dickensa, pełna radości, świątecznych kolęd i pięknych strojów! Barbie występuje w roli Eden Starling, pięknej gwiazdy londyńskiego teatru, która idzie śladami samolubnej ciotki, która zawsze mawiała ,,W samolubnym świecie samolubni wygrywają” .
Razem ze swoim rozpieszczonym kotem Eden samolubnie próbuje zmusić wszystkich aktorów, aby razem z nią odbywali próbę w Święta! Nawet garderobiana Eden oraz jej przyjaciółka z dzieciństwa, Catherine, nie potrafią nakłonić Eden do zmiany zdania. Jednak jeszcze tej samej nocy duch zmarłej ciotki odwiedza ją i mówi, że Eden zrozumie swoje błędy. Wysyła ona trzy Świąteczne Zjawy, które zabiorą Eden do przeszłych, teraźniejszych i przyszłych świąt przez co serce Eden niegdyś z lodu otworzy się a ona sama poczuje wyjątkowego ducha Świąt i nauczy się radości dawania. Barbie w Wigilijnej Opowieści to ulubiona bajka całej rodziny, która sprawi, że każde Święta będą magiczne!

 

7. Grinch: Świąt nie będzie
Na górskim szczycie, w ciemnej jaskini mieszka złośliwy Grinch, który nie cierpi świąt Bożego Narodzenia. Postanawia zepsuć je mieszkańcom leżącego w pobliżu miasteczka. Mała Cindy Lou chcę na własną rękę rozprawić się z Grinchem i jest gotowa zrobić wszystko, aby i on pokochał święta. Niestety, wszystkie tematy na temat stwora, są tematem zakazanym. W roli Grincha wystąpił najpopularniejszy komik Hollywood Jim Carrey, którego trudno rozpoznać dzięki znakomitej charakteryzacji.

 

8. Renifer Niko ratuje Święta
Małego renifera Niko samotnie wychowała mama, ponieważ jego tata jest członkiem legendarnej Powietrz­nej Eskadry Świętego Mikołaja. Niko nigdy nie spotkał taty, ale bardzo go podziwia i chciałby w przyszłości być taki jak on. Marzy o tym, aby dostać się do ekipy najbardziej odlotowych reniferów – reniferów Świętego Mikołaja.
Kiedy stado głodnych wilków, któremu przewodzi Czarny Wilk, napada na renifery, Niko postanawia zwrócić się o pomoc do taty. Aby go odnaleźć i pokrzyżować niecne plany wrogów, mały renifer razem z przyjaciółmi – wiewiórką Juliusem i łasicą Wilmą – wyruszają w długą i niebezpieczną podróż. Stawka jest wy­soka ponieważ wilki zagrażają nie tylko rodzinie Niko, ale całemu światu – chcą zniszczyć święta Bożego Narodzenia.

 

9. Barbie: Idealne święta
Przyłącz się do Barbie i jej sióstr, Skipper, Stacie i Chelsea, i zobacz jak ich świąteczne plany niespodziewanie zamieniają się w przygodę. Wszystko zaczyna się w momencie, gdy samolot, którym lecą do Nowego Jorku na wymarzone święta musi zmienić kierunek z powodu burzy śnieżnej i ląduje w nieznanym miejscu. Dziewczyny zatrzymują się w dziwnej gospodzie w małym miasteczku Tannebaum, gdzie odkrywają nowych przyjaciół i przeżywają magiczne przygody. Aby podziękować wszystkim za gorące przyjęcie, dziewczyny wykorzystują swój talent muzyczny i organizują koncert dla całego miasteczka. Barbie i jej siostry uświadamiają sobie, że to co czyni święta idealnymi, to radość spędzania czasu w gronie najbliższych!

 

10. Czarodziejskie święta Franklina
W święta Bożego Narodzenia Franklin jedzie z rodzicami i młodszą siostrą do dziadków. W czasie podróży Franklin gubi swoją ulubioną maskotkę Sapcia. Na pocieszenie Babcia Żółw opowiada Franklinowi historyjkę o tym jak znalazła w lesie dzwoneczek, który mógł przywołać renifera, którego zgubiła. Następnego dnia babcia Franklina chciała zrobić dziadkowi niespodziankę, prosi Franklina o pomoc w odnowieniu sań, którymi dziadek lubił powozić. W tym samym czasie dziadek złamał nogę. Maluchy nawet nie przypuszczają, że wyprawa po lekarza zamieni się w niezwykłą, świąteczną przygodę.

 

11. Jack Frost
Jack Frost (Michael Keaton) jest liderem zespołu rockowego Jack Frost Band. Grupa wciąż czeka na swój największy sukces, póki co muszą dużo koncertować. Jack ciągle jest więc w trasie zaniedbując nieco swą piękną żonę (Kelly Preston) i 11-letniego syna Charlie’ego (Joseph Cross). Pewnego dnia spiesząc się na wigilijną kolację Jack ginie w wypadku samochodowym.
Charlie i jego matka nie potrafią sobie poradzić z tak wielką stratą. Dokładnie rok później, w przeddzień Świąt Bożego Narodzenia, Jack wraca jako śniegowy bałwan i pragnie wynagrodzić synowi swoje długie nieobecności. Chłopiec przeżywa mnóstwo przygód z ojcem. Zbliża się jednak wiosna …

 

12. Bajkowe Boże Narodzenie
Po śmierci siostry i jej męża, młoda Jules (Katie McGrath) decyduje się podjąć opieki nad dwójką swoich siostrzeńców. Kiedy w przeddzień Bożego Narodzenia niespodziewanie traci pracę, staje na skraju załamania. Jednak życie dziewczyny i jej podopiecznych, niespodziewanie zmienia się gdy do drzwi puka mężczyzna ze świątecznymi zaproszeniami od nieznajomego krewnego z Europy. Czy młoda dziewczyna może zmiękczyć serce starego, zgorzkniałego po śmierci najstarszego syna, Pana na zamku? Czy Święta w bajecznej, zamkowej scenerii mogą przynieść prawdziwego księcia?