Do wykonania świeczników potrzebne będą:

  • serwetki lub cienki papier w motywy nawiązujące do Halloween
  • sztywniejszy papier samoprzylepny w rolce lub arkuszach
  • nożyczki, zszywacz, linijka i ołówek

A także podgrzewacze i szklane naczynia w różnych rozmiarach (to właśnie do nich na samym końcu wstawimy świeczki). 

dekoracje-na-halloween
Mak Media Agency

Zaczynamy od przygotowania arkuszy papieru samoprzylepnego. Odmierzone prostokąty muszą być dopasowane do szklanych naczyń - więc boki powinny być o centymetr dłuższe od wysokości i obwodu podstawy naczynia. Następnie zabieramy się za rozdzielenie serwetek - do wykonania dekoracji potrzebna będzie tylko wierzchnia warstwa z nadrukiem.

halloween-dekoracje
Mak Media Agency

Odklej folię zabezpieczającą papier i kawałek po kawałku przyklej serwetkę do arkusza (jeśli zrobisz to powoli, unikniesz nieestetycznych zagięć).

dekoracje-diy
Mak Media Agency

Następnie zrób z arkusza rulon i zszyj go z obydwu stron. Teraz wystarczy wstawić do środka szklane naczynie z podgrzewaczem - i dekoracja jest gotowa! Aby wzmocnić efekt zestaw ze sobą świeczniki w różnych rozmiarach. W tym towarzystwie dobrze odnajdzie się też klasyczny lampion z dyni (zobacz, jak go wydrążyć >>>).

świeczniki-diy
Mak Media Agency

Wskazówka: zamiast serwetek możesz też użyć cienkiego papieru do pakowania prezentów, bibułki albo tkaniny z nadrukiem. W bardziej zaawansowanej wersji możesz też samodzielnie udekorować cienką bibułkę, na przykład rysując na niej delikatny wzór pajęczyny.

świeczniki-halloween
Mak Media Agency
halloween-świeczniki
Mak Media Agency