Wariacje wokół stołu

Ustaw stół pod rozłożystą koroną drzewa, na której powiesisz kolorowe lampiony i dekoracje - albo zaproś gości pod urokliwą letnią altanę. Wystarczy umieszczona nas stołem drewniana konstrukcja w formie baldachimu. Na poprzecznych żerdziach możesz zawiesić zwiewne zasłony, oświetlenie, dekoracyjne girlandy albo wazoniki z kwiatami. 

letnie-przyjęcie
Zdjęcie: Mak Media Agency

Niezobowiązująca aura letniego przyjęcia pozwala na pełną swobodę w nakryciu stołu. Jeśli nie masz  zastawy na 12 osób ani takich samych krzeseł dla wszystkich gości - postaw stylowy eklektyzm! Łączenie różnych stylów to modny trend w aranżacji wnętrz – więc, dlaczego by nie przenieść go do ogrodu? Brakuje Ci miejsca na wszystkie smakołyki? Dobrym rozwiązaniem będzie szwedzki stół pod stylową parasolką.

Stylowe oświetlenie

Odpowiednio dobrane pomoże wyczarować wyjątkowy nastrój. Zwłaszcza, że można to zrobić dosłownie za grosze! Wystarczy kilka tealightów, a także wstążki, kwiaty i koronki do przybrania by wyczarować proste i piękne lampiony ze słoików. Możesz je ustawić na stole albo ukryć w trawie. Na drzewach porozwieszaj chińskie lampiony i girlandy z papierowych kulek. 

Zamiast bukietów

Trudno wyobrazić sobie garden party bez kwiatów – ale kto by miał czas na wymyślne kompozycje! Na letnim przyjęciu pod chmurką sprawdzą się swobodniejsze dekoracje: lekkie kwiatowe girlandy albo maleńkie bukieciki przypięte do obrusu to dobra alternatywa dla klasycznych wazonów. Możesz też dodać płatki kwiatów do kostek lodu – będą pięknie wyglądać w szklankach z lemoniadą.

kostki-lodu
Zdjęcie: Mak Media Agency

Dekoracje? Postaw na recykling!

Dekoracje z odzysku to niedrogi i bardzo stylowy pomysł na przyjęcie. Meble z palet i ze skrzynek to stylowy i niedrogi sposób na urządzenie ogrodu lub balkonu. Lampiony z niepotrzebnych słoików są hitem tego lata – a wazoniki ze starych butelek z powodzeniem zastąpią klasyczną ceramikę. Możesz je postawić na stole – albo powiesić, zyskując dodatkowe miejsce na potrawy. 

Zobacz całą galerię inspiracji na przyjęcie w ogrodzie >>>