Wiszący zielnik z puszek to pomysłowa alternatywa dla stojących na blacie lub parapecie doniczek - pozwoli Ci zaoszczędzić sporo cennego miejsca, zwłaszcza tam, gdzie każdy dodatkowy centymetr jest na wagę złota. Sprawdzi się nie tylko w kuchni - równie okazale będzie się bowiem prezentował na balkonie, a przymocowany nad biurkiem zamieni się w mig w praktyczny i efektowny organizer. 

Aby go wykonać przygotuj:

  • kwadratowe drewniane listwy o grubości ok. 2,5 centymetra
  • białą bejcę do drewna
  • metalowe puszki
  • farbę w sprayu w kilku różnych kolorach
  • miękką gąbkę (ta do naczyń będzie idealna)
  • młotek i gwoździe
  • oraz miseczkę z wodą.

Krok 1: 

Rozrób bejcę i za pomocą gąbki pomaluj nią drewniane listwy. Staraj się nakładać możliwie cienką warstwę i równomiernie rozprowadzać ją na powierzchni drewna - dzięki temu unikniesz nieestetycznych smug. Pomalowane listwy odstaw na całą noc do wyschnięcia. Odwróć listwy niepomalowaną częścią do góry. Przy górnej krawędzi na środku nawierć otwór do zawieszenia. Pamiętaj, aby nie przewiercać deski na wylot. 

diy
Zdjęcie: Mak Media Agency

Krok 2:

W międzyczasie możesz przygotować puszki. Pomaluj je na różne kolory farbą w sprayu. Najłatwiej będzie Ci to zrobić w rękawiczkach - ślady farby na skórze mogą być później trudne do usunięcia i będą wymagały użycia acetonu. Odczekaj chwilę, aż farba wyschnie.

zielnik-z-recyklingu
Zdjęcie: Mak Media Agency

Krok 3:

Przygotuj młotek i gwoździe. Połóż pomalowaną puszkę na środku drewnianej listwy i przybij ją od góry gwoździem. Używając młotka wbij go delikatnie pod kątem - tak, żeby całkowicie ukryć go w drewnie - i uważając, by nie naruszyć otworów do powieszenia.

zielnik-diy
Zdjęcie: Mak Media Agency

Gotowe osłonki powieś na ścianie. Do środka wstaw niewielkie doniczki z ziołami lub kuchenne akcesoria. Możesz też umieścić w nich niewielkie wazoniki ze świeżymi kwiatami. 

zielnik-z-puszek
Zdjęcie: Mak Media Agency
zielnik-z-puszek-diy
Zdjęcie: Mak Media Agency
organizer-z-puszek
Zdjęcie: Mak Media Agency